Czy warto zdecydować się na mieszkanie w Sosnowcu w kamienicy?

Kamienice w Sosnowcu często są odnawiane, dzięki czemu budynki zyskują nowe życie. Wiele osób decyduje się na mieszkanie w tego typu budynkach, mimo że ich wnętrza również wymagają odnowienia. Mieszkanie w kamienicy w Sosnowcu można odnowić samodzielnie lub korzystając z pomocy specjalisty – pierwsze rozwiązanie pozwoli na znaczące zoptymalizowanie kosztów.

Gdzie szukać mieszkania w kamienicy?

Lokale w tego typu budownictwie zazwyczaj znajdują się w centrum miasta – to w tej okolicy zwykle umiejscowione są starodawne nieruchomości z rynku wtórnego. Takie mieszkania w Sosnowcu często posiadają niską cenę w stosunku do ich szczególnie dogodnej lokalizacji, co będzie sporą zaletą inwestycji. Decydując się na mieszkanie w centrum miasta, można korzystać z dostępu do szerokiego wachlarza obecnych w okolicy sklepów i restauracji.

O czym pamiętać, kupując mieszkanie w kamienicy?

Oferty sprzedaży nieruchomości w Sosnowcu często publikowane są bezpośrednio przez właścicieli mieszkań – tak samo jest w przypadku lokali mieszczących się w kamienicach. Mając kontakt z obecnym mieszkańcem lub właścicielem mieszkania, warto zadać pytania dotyczące stanu znajdującej się
w budynku instalacji, a także dachu oraz elewacji – jeśli konstrukcje zostały niedawno odnowione, nie będzie konieczne dodatkowe ponoszenie opłat związanych z ich naprawą lub wymianą.

Ceny mieszkań w kamienicach

Szukając mieszkania na sprzedaż w Sosnowcu w kamienicy, można spotkać się z niskimi cenami oferowanych lokali. Niski koszt często wynika ze złego stanu technicznego budynku, dlatego przed dokonaniem zakupu warto przeanalizować opłaty, jakie trzeba będzie ponieść podczas remontu. Koszt mieszkania w kamienicy to około 200 000 zł, a cena renowacji może wynosić nawet 70 000 zł.